16-30.01.2017 - Kolejny wyjazd na Ukrainę

W ramach projektu "Promotion of the Catholic Schools and Family Values in the Former Soviet Bloc Countries" realizowanego przez Stowarzyszenie Chrześcijańskich Dzieł Wychowania we współpracy z Centrum Arrupe, zespół naszych trenerów i konsultantów udaje się na Ukrainę. Będziemy uczestniczyli w spotkaniach mających na celu planowanie otwarcia dwóch szkół katolickich. Ponadto przeprowadzimy szkolenia dla nauczycieli w Bortnikach, Drohobyczu, Stanisławowie, Tarnopolu i Lwowie.

Na zdjęciu powyżej: nauczycielki z Ukrainy wraz z tłumaczką i szefową Wydziału Edukacji z Eparchii we Lwowie oraz przedstawicielką Centrum Arrupe.

Podstawowym celem naszego projektu jest wsparcie lokalnego Kościoła w inicjatywach edukacyjnych, promocja szkolnictwa katolickiego, formacja personelu zarządzającego szkołami, a także promocja chrześcijańskich wartości rodzinnych wśród nauczycieli oraz religijnie obojętnych, młodych małżonków. Nasze działania w ramach projektu realizujemy na Ukrainie, w Polsce, Albanii, Chorwacji, Łotwie, Republice Czeskiej, Syrii i na Węgrzech.

Projekt finansowany jest z grantu United States Conference of Catholic Bishops.

USCCB jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz